Dla kogo planer bez dat? – uniwersalny sposób na dobrą organizację

0
Dla kogo planer bez dat? – uniwersalny sposób na dobrą organizację

W perspektywie Nowego Roku i wyzwań, jakie się z nim wiążą, dobra organizacja to podstawa! Chcemy sobie lepiej radzić z nowymi zadaniami, mieć więcej czasu dla rodziny, żyć w wolniejszym tempie i bez stresu… W związku z tym, często decydujemy się na tradycyjny kalendarz. Niektórym jednak spodoba się bardziej nowatorskie rozwiązanie…

Jedną z wad tradycyjnego kalendarza - czy to książkowego, czy ściennego – jest to, że  jego aktualność mija, a czasem zapomina się o nim po kilku tygodniach korzystania. Nieużywany terminarz wkrótce jest już „przeterminowany” 😉 Innym razem zaczynamy jakieś prace, nowe obowiązki w połowie roku i nie opłaca się kupować wtedy nowego egzemplarza. Jeśli często nam się to zdarza, świetnym rozwiązaniem będzie gotowy planer z nadrukowanymi tabelami i dniami tygodnia, ale bez wypisanych dat! To chyba najbardziej uniwersalna postać kalendarza, która spodoba się wielu użytkownikom. Można zacząć go prowadzić w każdej chwili, kiedy tego potrzebujemy i przerwać podczas urlopu lub wakacji, a żadna kartka i tak się nie zmarnuje. Dla kogo planer bez dat będzie idealny?

Dla ucznia – pomoc przed egzaminem

Licealiści na pewno docenią fakt, że w planerze można wygodnie przygotować plan nauki do egzaminów maturalnych i egzaminów na studia. Na arkuszach rozpiszą godziny nauki oraz odpoczynku i zaznaczą ważne terminy. To, że w planerze nie ma wydrukowanych dat powoduje, że można go zacząć prowadzić w każdej chwili, np. na początku nowego semestru.

Młodszemu dziecku planer pomoże pamiętać o lekcjach, zajęciach dodatkowych i zadaniach domowych. Taki gadżet pozwoli mu wprowadzić porządek w plan dnia i nauczy je odpowiedzialnej organizacji nauki, a także ułatwi uczniowi rozpoczęcie pracy po wypoczynku w ferie.

Dla rodziny – podział obowiązków domowych

Planer przyda się jednak nie tylko uczniowi. Może z niego wspólnie skorzystać cała rodzina. Taki arkusz świetnie nadaje się do rozpisania obowiązków domowych: wyprowadzania psa na spacer, wynoszenia śmieci… Już nie będzie można krzyknąć „ja chodziłem ostatnio!” 😊 W planerze z łatwością zapisuje się różne ważne sprawy, jak odebranie ubrań z pralni lub zrobienie zakupów.

Czytelna rozpiska ułatwia sprawiedliwy podział zadań. W uniwersalnym terminarzu można w przejrzysty sposób wypisać obowiązki domowników w konkretne dni danego tygodnia, a potem wystarczy powiesić lub położyć go w widocznym miejscu dostępnym dla wszystkich członków rodziny.

Dla przyszłych państwa młodych

Ten wyjątkowy sposób planowania świetnie nadaje się do pracy przy przygotowaniach ważnych wydarzeń, takich jak np. ślub i wesele. Z planera można zacząć korzystać w każdej chwili, na bieżąco sprawdzać postępy i cieszyć się tym, co już udało się zrealizować. Dobra organizacja spowoduje, że będziemy mniej zestresowani i uda nam się wszystko załatwić na czas 😊

Dla freelancera…. i dla całego zespołu!

Planer bez dat nadaje się nie tylko do pomocy przy prywatnych projektach! Niezależnie od tego, czy pracujemy w domu czy w biurze, docenimy go za możliwość wygodnego rozpisania zadań i monitorowania postępu pracy. Jest w nim wystarczająco dużo miejsca, żeby zaplanować zadania na cały tydzień lub miesiąc i nie pogubić sią w terminach. Będzie idealny dla jednej osoby, ale świetnie sprawdzi się też przy podziale zadań dla całego zespołu. Każda kartka może być także dedykowana konkretnemu projektowi, co także ułatwi porządek w codziennej pracy.

Wygodne i uniwersalne

Planery bez dat dają dużą swobodę, bo jeśli trzeba coś zmienić, wystarczy wymienić kartkę. Pozwalają na czytelne rozpisanie zadań tak, żeby mieć je cały czas na oku. Można z nich korzystać wtedy, kiedy jest taka potrzeba i nie martwić się, że się przeterminują. Będą świetnym wyborem, jeśli szukamy czegoś, co pomoże nam zająć się konkretnym projektem, ponieważ są uniwersalne i można zacząć prowadzić je w dowolnej chwili.

Dla wielu osób planer bez dat jest bardziej optymalnym wyborem niż zwykły kalendarz, ponieważ pozwala na większą elastyczność.

Próbowaliście kiedyś takiego rozwiązania? Jeśli nie, warto dać mu szansę! Może właśnie dzięki niemu wprowadzicie większy ład w Wasze życie i spełnicie swoje postanowienia? 😉

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl