"Jak to ogarnąć" - praktyczny poradnik zarządzania szczęściem w rodzinie 0
"Jak to ogarnąć" - 10 powodów, dla których warto przeczytać tę książkę.

Agnieszka Stefaniuk, kobieta inspiracja, którą zapewne już znacie z naszego tegorocznego wydania MaMy Kalendarza, jest autorką książki “Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem.” Naszym zdaniem jest to pozycja, która absolutnie wciąga, niezależnie od tego czy masz dużą czy mniejszą rodzinę. A tutaj w pigułce przedstawiamy 10 inspirujących myśli, które nas osobiście zachwyciły. Niech i dla Was będą zachętą do sięgnięcia po tę książkę.

czytaj całość »
Od słów do czynów 1
Od słów do czynów

Jak wyjść z impasu braku motywacji i poczucia sprawczości? Wypróbuj te 4 proste kroki.

Znasz to uczucie. Ciągle jedno i to samo - chciałabyś tyle rzeczy zrobić, jak najlepiej wykorzystać każdy dzień, ale czas przecieka przez palce, a Ty wciąż kręcisz się w kółko z poczuciem winy, że właściwie to niewiele udaje Ci się osiągnąć.

Jest wiele narzędzi do zarządzania sobą w czasie. Dzisiaj chciałybyśmy przedstawić Ci jedno z najprostszych, aby w ogóle ruszyć z miejsca. Wypróbuj te 4 proste kroki:

czytaj całość »
MaMy Kalendarz 2021/2022 inspirowany wspomnieniami z dzieciństwa 0
Opis okładek 2021/22

W tym roku to inspiracje napisane przez ojców naprowadziły mnie na szukanie pomysłów na wzory do nowej kolekcji MaMy Kalendarzy. Moje myśli powędrowały aż do Armenii, czyli ojczyzny mojego taty. To właśnie tam spędziłam większość swojego dzieciństwa. Zastanawiałam się, jakie charakterystyczne dla kultury Armenii cechy mogłabym przybliżyć Wam w projektach tegorocznych okładek kalendarzy rodzinnych.

czytaj całość »
Plan na wakacje - wyzwanie czy szansa? 0
Plan na wakacje - wyzwanie czy szansa?

Planowanie wakacji zawsze budzi wiele emocji w naszej rodzinie, a obecnie, w czasie pandemii stało się prawdziwym wyzwaniem. Nieprzewidywalność sytuacji epidemiologicznej w kraju i na świecie ogranicza nam swobodę snucia wakacyjnych marzeń i planów. Myślimy jak najlepiej przygotować się na różne scenariusze mogące nas w tym roku spotkać. Być może warto byłoby już dziś nakreślić wstępny wakacyjny grafik, w którym pójdziemy o krok dalej niż zwykle i uwzględnimy także plan B?

czytaj całość »
Dla kogo planer bez dat? – uniwersalny sposób na dobrą organizację 0
Dla kogo planer bez dat? – uniwersalny sposób na dobrą organizację

W perspektywie Nowego Roku i wyzwań, jakie się z nim wiążą, dobra organizacja to podstawa! Chcemy sobie lepiej radzić z nowymi zadaniami, mieć więcej czasu dla rodziny, żyć w wolniejszym tempie i bez stresu… W związku z tym, często decydujemy się na tradycyjny kalendarz. Niektórym jednak spodoba się bardziej nowatorskie rozwiązanie…

czytaj całość »
Przedświąteczna gorączka z planerem w tle 0
Przedświąteczna gorączka z planerem w tle

Uwaga, uwaga! Właśnie zaprojektowałyśmy i zleciłyśmy wydruk nowego planera tygodniowego, który jak wszystko dobrze pójdzie pojawi się w naszym sklepie już w styczniu 2021! Nie możemy Wam obiecać, że to będą pierwsze dni stycznia, bo wszystko dzieje się na wariackich papierach i nasza zaprzyjaźniona drukarnia staje na głowie, aby zdążyć na czas, ale doświadczenie pokazuje, że w tym noworocznym okresie bywają poślizgi! Mamy jednak nadzieję, że zaczekacie cierpliwie razem z nami! 

Tak czy inaczej na naszej stronie możecie już zobaczyć co kryje się pod naszym nowym projektem i jeśli tylko przypadnie Wam do gustu zapiszcie się na listę oczekujących, żeby nie przegapić daty premiery ;)

czytaj całość »
Kalendarz lub planner na 2021 - sprawdzone zasady organizacji rodziny 0
Kalendarz lub planner na 2021 - sprawdzone zasady organizacji rodziny

Dobra organizacja w rodzinie to podstawa, szczególnie w czasach w jakich żyjemy w ciągłym biegu i stresie. Pod koniec roku mamy zwykle już dość tego chaosu i w postanowieniach noworocznych tworzymy listy zadań na nadchodzący czas, obiecując sobie żyć w większym ładzie i mniejszym pędzie. Co jednak zrobić, by na samych marzeniach się nie zatrzymać?

czytaj całość »
Kalendarz adwentowy DIY– sposób na rodzinne przedświąteczne plany 0
Kalendarz adwentowy – sposób na rodzinne przedświąteczne plany

W natłoku codziennych obowiązków służbowych i domowych życie nabiera coraz większego tempa, a w wielu domach zaczyna panować chaos. Panująca pandemia oraz nauczanie zdalne nie ułatwiają funkcjonowania w przedświątecznej gorączce, która powoli zaczyna nas ogarniać. Z pomocą przychodzi jednak niezastąpiony MaMy Kalendarz, a więc długopisy w ręce i czas najwyższy zaplanować nadchodzący miesiąc! No to co tam na Twojej liście TO DO? Co powiesz na to, żeby część tych obowiązków wpleść w kalendarz adwentowy? Jak to zrobić?

czytaj całość »
Kultura OFFLINE. Dlaczego warto aby była częścią kultury rodzinnej? 0
Kultura OFFLINE. Dlaczego warto aby była częścią kultury rodzinnej?

Kontrolujcie czas poświęcony na korzystanie z cyfrowych narzędzi komunikacji. Z badań Fundacji Dbam o mój Zasięg wynika, że ponad 25% młodzieży między 12. a 19. rokiem życia korzysta ze smartfona więcej niż 7 godzin dziennie. Wytyczne Międzynarodowej Organizacji Zdrowia sugerują, że dzieci do 2. roku życia w ogóle nie powinny używać mediów cyfrowych, a w kolejnych latach dzienne ich używanie powinno odbywać się pod kontrolą dorosłych

 

czytaj całość »
Czy zwracasz dzieciom UWAGĘ po MILION razy dziennie? 0
Czy zwracasz dzieciom UWAGĘ po MILION razy dziennie?

Postaraj się MILCZEĆ w co najmniej połowie przypadków. Policz do trzech, zanim się odezwiesz. Być może dziecko samo skoryguje błąd, a jeśli nawet nie, to czy każdy drobny błąd musi być skorygowany? Jeśli czujesz, że musisz coś powiedzieć, postaraj się to zrobić SZEPTEM lub dotknij najpierw dziecka i nawiąż z nim kontakt wzrokowy. Takie zwrócenie uwagi może mieć o wiele większą wagę niż krzyk z drugiego końca pokoju.

czytaj całość »
Mamo pamiętaj o sobie! 0
Mamo pamiętaj o sobie!

Lubię ładne przedmioty, lubię mieć plan dnia, lubię pamiętać o swojej chwili tylko dla siebie... zwłaszcza teraz, gdy staram się zastosować do zaleceń pozostawania w domu z czwórką dzieci, te chwile dla siebie są dla mnie cenne. Ze mną jest tak, że jeśli swoich przyjemności nie zaplanuję i fizycznie tego gdzieś nie zapiszę, to to się zwyczajnie nie dzieje, zapominam o sobie. Mamy chyba często tak mają. Apeluję więc dzisiaj do Was mamusie. Na postitach, czy w naszym Mam Plannerze... uwzględnijcie swoje potrzeby. Zaplanujcie swój czas na czytanie, na kąpiel w pianie, na swoje ulubione ćwiczenia, na nauczenie się czegoś nowego.  Pomyślcie o sobie.

Jak zaplanować kwarantannę 0
darmowy kalendarz rodzinny do wydrukowania kwarantanna w domu z dziećmi zaplanuj lekcje obowiązki odpoczynek

PLANOWANIE KWARANTANNY - Podaj dalej!
Kochani! W Internecie roi się od pomysłów na dobrą organizację. Same próbujemy mądrze do tego podejść, żeby nie wrzucić sobie na głowę za dużo na raz! Za Ojcowska Strona Mocy powtarzamy - Planujcie dziennie 3 rzeczy, które na pewno chcecie żeby się wydarzyły i trzymajcie się tego planu!
Na naszej stronie, w zakładce DODATKI, znajdziecie darmowe pliki do wydrukowania!
Dla uczniów szczególnie polecamy udostępnione tygodniowe karty MaMy Kalendarza, które można rozpisać do rozplanowania lekcji, przyjemności, czasu online i offline.
Dla maluchów przypominamy o kartach samodzielny smyk.

Częstujcie się ;)!

czytaj całość »
Kłótnie rodzeństwa - jak nie dolewać oliwy do ognia?! 0
Kłótnie rodzeństwa - jak nie dolewać oliwy do ognia?!

DZIECI SIĘ KŁÓCĄ? Naszym najczęstszym odruchem i błędem podczas sporów dzieci jest stawanie po stronie jednego z nich. Niezależnie od tego, jak wygląda konflikt, traktuj dzieci tak samo. Wysłuchaj oboje, bo to pomoże im ułożyć myśli. Nie jesteś ich sędzią, poproś dzieci, by same rozwiązały problem. Pozwól im wcześniej ochłonąć w oddzielnych pokojach lub je przytul. Możesz też zauważyć na głos, że się kłócą i wyjść z pomieszczenia.
Obserwuj co się stanie.

SPECJALNY CZAS 0
SPECJALNY CZAS

SPECJALNY CZAS to czas uważności, zupełna odwrotność codziennej bieganiny i robienia wszystkiego na raz. Wyłącz komputer, zakręć gaz pod garnkami i po prostu usiądź sama ze sobą, z dzieckiem lub z mężem na chociaż 15 minut. DAJCIE sobie % uważności.
Im młodsze dzieci, tym częściej i minimum 15 minut dziennie.
Starsze dzieci też potrzebują Twojej uważności, chociaż często komunikują zupełnie coś odwrotnego. Pomimo to, zrób ze swoim dzieckiem coś, czemu trudno będzie mu się oprzeć. 

 
 
 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl