Kalendarz adwentowy DIY– sposób na rodzinne przedświąteczne plany

0
Kalendarz adwentowy – sposób na rodzinne przedświąteczne plany

W natłoku codziennych obowiązków służbowych i domowych życie nabiera coraz większego tempa, a w wielu domach zaczyna panować chaos. Panująca pandemia oraz nauczanie zdalne nie ułatwiają funkcjonowania w przedświątecznej gorączce, która powoli zaczyna nas ogarniać. Z pomocą przychodzi jednak niezastąpiony MaMy Kalendarz, a więc długopisy w ręce i czas najwyższy zaplanować nadchodzący miesiąc! No to co tam na Twojej liście TO DO? Co powiesz na to, żeby część tych obowiązków wpleść w kalendarz adwentowy? Jak to zrobić?

Kalendarz adwentowy od A do Z

Przygotowania do świąt są ważne i intuicyjnie każdy z nas wie, że lepiej nie zostawiać ich na ostatnią chwilę. Kalendarz adwentowy z pewnością pozwala poczuć magię Bożego Narodzenia. Dlatego poświęć trochę czasu na pracę nad nim. Na samym początku zdecyduj, jaką formę będzie miał Wasz kalendarz – czy to będą koperty, papierowe torebki, kubeczki przymocowane do kartonowej podstawki, a może jeszcze coś innego.Kolejnym krokiem będzie wybranie co ma się znaleźć w środku: upominki, zadania adwentowe czy jedno i drugie. W ubiegłych latach w naszych kalendarzach znalazły się m.in: tytuł książeczki lub rozdziału do wspólnego czytania, element gry planszowej, w którą zagramy danego wieczoru, werset biblijny, drobne bombki choinkowe, czekoladki lub bakalie i wiele innych! Puść wodze fantazji! Wiesz najlepiej co sprawi radość Twoim dzieciom! Mimo, że tworzenie kalendarza adwentowego może być czasochłonne, to radość odkrywania adwentowych niespodzianek jest bezcenna! Uwierz nam, owocami tej pracy Twoja rodzina będzie się cieszyć przez całe 24 dni!

Połącz przyjemne z pożytecznym ;)

Można też przy okazji zastanowić się, jak wykorzystać kalendarz adwentowy do uczenia dzieci planowania. Może część obowiązków świątecznych w tym roku przejmą Twoi domownicy? Dołącz do codziennych adwentowych niespodzianek karteczki z konkretnymi zadaniami np. zrobienie zakupów, posprzątanie pokoju, półgodzinna zabawa z młodszym rodzeństwem, pieczenie pierniczków, pisanie kartek świątecznych, zakup choinki, umycie łazienki, oraz inne czynności, które usprawnią przygotowania do świąt. Te zadania warto rozsądnie rozplanować w okresie całego miesiąca i przyporządkować do konkretnego dnia.

Nie zwlekaj, działaj!

Jeśli wiesz, że chcesz w tym roku zrobić kalendarz adwentowy, to już najwyższy czas. Na pewno widziałaś wiele inspiracji. Możesz też skorzystać z przygotowanej przez nas niespodzianki, którą znajdziesz na końcu tego wpisu. Cyferki adwentowe wystarczy wydrukować na papierze lub papierze samoprzylepnym, wyciąć i ozdobić swój kalendarz. Przygotowany w tym roku kalendarz może częściowo posłużyć w kolejnych latach, co na pewno przyspieszy przygotowanie do przyszłych świąt.

A oto odsłona tegorocznego kalendarza adwentowego w domu Ani. Znalazła sprytny sposób na zawieszenie go na ścianie bez dodatkowego wiercenia dziur. Ten kalendarz zawieszony jest za pomocą haczyków samoprzylepnych, które doskonale sprawdzą się także do zawieszenia urodzinowej girlandy lub innych tymczasowych dekoracji. 

Pliki (1)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl