"Jak to ogarnąć" - praktyczny poradnik zarządzania szczęściem w rodzinie

0
"Jak to ogarnąć" - 10 powodów, dla których warto przeczytać tę książkę.

Agnieszka Stefaniuk, kobieta inspiracja, którą zapewne już znacie z naszego tegorocznego wydania MaMy Kalendarza, jest autorką książki “Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem.” Naszym zdaniem jest to pozycja, która absolutnie wciąga, niezależnie od tego czy masz dużą czy mniejszą rodzinę. A tutaj w pigułce przedstawiamy 10 inspirujących myśli, które nas osobiście zachwyciły. Niech i dla Was będą zachętą do sięgnięcia po tę książkę.

Nie wszystko naraz

Agnieszka podpowiada nam, że kobiety mogą wszystko - tylko nie wszystko naraz. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy podejmować ważne decyzje. W życiu przechodzimy różne sezony i warto rozeznać w co zaangażować się w najbliższym czasie. Praca zawodowa, zajmowanie się dzieckiem, prowadzenie domu, realizacja pasji - chciałybyśmy wszystko, ale mamy ograniczone zasoby. Możemy żonglować rolami w życiu, o ile zachowujemy właściwe priorytety i wyraźnie widzimy nasz cel. Czasami trzeba odmówić, żeby zrobić miejsce na to, co najważniejsze. Ważne, aby działać świadomie, w zgodzie ze sobą, a nie z czyimś wyobrażeniem na nasz temat.

Rodzina to drużyna

Każdy jest w rodzinie ważny, każdy ma swoją rolę i zadanie do wykonania. Jeśli nie gramy do wspólnej bramki, a jedynie mama i tata biegają po boisku, nieuchronnie przegramy ten mecz. Nie wiem jak do Ciebie, ale do nas ta metafora bardzo trafia. Nauczmy dzieci jak być odpowiedzialnymi za swoją drużynę - rodzinę. Nauczmy dzieci budować jedność, wspierać się nawzajem i pracować na wspólny sukces.

Czy przeglądasz się w lustrze?

Autorka co rusz stawia nam pytania zmuszające do refleksji: “Jaką jesteś mamą?”, “Jak patrzysz na swojego męża”, “Jak wygląda dom, w którym dobrze się odpoczywa i spędza czas?”, “Jak wygląda dom, do którego miło się wraca?” Z tego też powodu książka może stać się lustrem, w którym to przede wszystkim my się przeglądamy. Zmiany, które wprowadzamy w naszych rodzinach są często naturalną konsekwencją zmian zaistniałych w nas samych. Wiadomo - przykład idzie z góry :).

Przelej myśli na papier

Aby sprawnie działać trzeba planować - te drobne rzeczy, ale i większe projekty. To co jest jedynie w naszej głowie niewiele pomoże. Kiedy jednak weźmiemy do ręki długopis i przelejemy myśli na papier, uwolnimy głowę od zbędnego ciężaru, a każda z rzeczy w oka mgnieniu stanie się dla nas nagle możliwa do osiągnięcia. W książce są konkretne wskazówki i zachęta do tego, aby zacząć to robić. A może warto wykorzystać do tego nasz MaMy Kalendarz ;).

Wartości, wartości i jeszcze raz wartości

Jak wpajać je dzieciom? Jak nauczyć dzieci żyć dobrze, szlachetnie, z umiarem, myśląc nie tylko o sobie lecz o innych? W dzisiejszych czasach nastawionych na konsumpcjonizm i stawiających dobre samopoczucie dziecka ponad wszystko, coraz mniej jest pozycji uczących nas wychować dzieci widzące dalej niż czubek własnego nosa.

Dbanie o dom to wspólne zadanie

Delegowanie zadań to umiejętność, której trzeba się nauczyć, jeśli nie chcecie robić wszystkiego same, ale mimo wszystko zależy Wam, aby w domu zapanował spokój i ład. Jak to zrobić? Nie każde zadanie nadaje się do wykonania przez dziecko. Ale wiele rzeczy z naszych list z powodzeniem mogą wykonać już maluchy. Z podpowiedziami Agnieszki będzie nam dużo łatwiej spojrzeć na nowo na nasz system prowadzenia domu, zobaczyć obszary do zmiany, dzięki którym nasze dzieci nauczą się odpowiedzialności, sumienności i dbania o porządek.

Po pierwsze relacja ze współmałżonkiem – jak o nią zadbać?

Pamiętaj, że dzieci bardziej niż nową zabawkę lub smartphona pragną widzieć swoich rodziców zakochanych i szczęśliwych ze sobą. To daje im największe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego nie zapominaj o inwestowaniu w relację z mężem. Agnieszka zdradza sposoby na to, aby małżeństwo było dla nas źródłem ciągłej satysfakcji.

Ubierz się w uśmiech

To przede wszystkim mama tworzy atmosferę panującą w danym domu. Co więc jest najważniejsze na Twojej twarzy droga Mamo? Nie, to nie makijaż, chociaż też ładnie w nim wyglądasz. Chodzi o uśmiech! Twój mąż i dzieci kochają widzieć Cię radosną i uśmiechniętą, wtedy od razu w domu robi się jaśniej i lżej, a każda trudna sytuacja wydaje się być do pokonania! Pamiętaj o tym na co dzień i naucz się wplatać radość we wszystko co robisz.

Zidentyfikuj prawdziwych złodziei czasu i marzeń

Czy wiesz jak robić zakupy raz w tygodniu, co kradnie Twój czas? A może myślisz, że macierzyństwo to koniec marzeń? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w książce.

Jak Ty to ogarniasz – kocham

Jeśli czujesz, że nie ogarniasz, Agnieszka - mama siedmiorga dzieci mrugnie do Ciebie okiem i powie "nie martw się, ja nie ogarniam, tylko kocham”. To hasło absolutnie skradło nasze serca.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl