MaMy Kalendarz 2024/2025 - 52 wskazówki jak zadbać o higienę cyfrową w rodzinie

0
MaMy Kalendarz 2024/2025

Moi Drodzy, z wielką radością przyjęłam zaproszenie do goszczenia w Waszych domach dzięki planerowi MaMy Kalendarz, który wisi także u mnie w domu i korzysta z niego nasza pięcioosobowa rodzina. Mam nadzieję, że z entuzjazmem podejdziecie do wspólnego wyzwania: małych kroków w kierunku zdrowych nawyków cyfrowych.

Higiena cyfrowa to zachowania chroniące nasze zdrowie przed negatywnym wpływem internetu i urządzeń ekranowych. To nie jest lista nakazów i zakazów. To codzienne zachowania, które podejmujemy dobrowolnie, bo rozumiemy, że dzięki nim nasze życie jest lepsze, a zdrowie bezpieczne. Dlatego na kartach tygodniowych staram się Wam wyjaśnić, jaki wpływ mają nowe technologie na nasze emocje, samopoczucie, relacje z innymi, zdrowie fizyczne i psychiczne, na spełnianie marzeń, efekty w nauce, a nawet trawienie i sen! To naprawdę niesamowite, że ta wiedza wciąż nie jest powszechna.

Mam nadzieję, że dzięki tygodniowym poradom i zadaniom będziecie chcieli wprowadzić w swoim życiu zasady higieny cyfrowej. Ale ich ustalenie zależy już od Was. Nie będę Wam niczego narzucać. Wierzę, że zrozumiawszy wpływ technologii na nasze życie, to właśnie Wy potraficie sami sobie najlepiej dobrać zasady dla Waszej rodziny i poszczególnych jej członków. Mam nadzieję, że kolejne tygodnie dostarczą Wam tematów do wspólnych rozmów o internecie w naszym życiu. Inspiracji dostarczy Wam też moja książka Wychowanie przy ekranie oraz bezpłatny, anonimowy Test Higieny Cyfrowej dla osób 18+, dostępny pod adresem www.higienacyfrowa.pl.

Gdy otwieracie tegoroczny MaMy Kalendarz , dopisuję ostatnie słowa do książki o higienie cyfrowej dla młodzieży, która ukaże się w marcu 2025 roku. Mam nadzieję, że dostarczy Wam kolejnych ciekawych tematów do rozmyślań i dbania o nasze zdrowie w czasach zdominowanych przez nowe technologie. Trzymam za Was kciuki!

 Magdalena Bigaj - twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Autorka książki Wychowanie przy ekranie (Wydawnictwo W.A.B.). Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego w Polsce „Ogólnopolskiego badania higieny cyfrowej osób dorosłych”. Autorka licznych tekstów w mediach branżowych i ogólnopolskich poświęconych wpływowi nowych technologii na społeczeństwo. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Woman oraz na Liście 100 zasłużonych dla edukacji cyfrowej w 2023 roku. Laureatka nagrody im. Janusza Korczaka w 2024 roku. Ponad dekadę spędziła, pracując dla firm ze świata nowych technologii, aktualnie bada ich wpływ na społeczeństwo i działa na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Mama trójki dzieci.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl