Kultura OFFLINE. Dlaczego warto aby była częścią kultury rodzinnej?

0
Kultura OFFLINE. Dlaczego warto aby była częścią kultury rodzinnej?

Kontrolujcie czas poświęcony na korzystanie z cyfrowych narzędzi komunikacji. Z badań Fundacji Dbam o mój Zasięg wynika, że ponad 25% młodzieży między 12. a 19. rokiem życia korzysta ze smartfona więcej niż 7 godzin dziennie. Wytyczne Międzynarodowej Organizacji Zdrowia sugerują, że dzieci do 2. roku życia w ogóle nie powinny używać mediów cyfrowych, a w kolejnych latach dzienne ich używanie powinno odbywać się pod kontrolą dorosłych.

Co możemy zrobić? Twórzcie w domu kulturę offline. Ustalcie, że są w domu takie miejsca, w których nie używacie mediów cyfrowych. Na przykład stół, przy którym spożywacie posiłki i sypialnia. Jako rodzice sami dajmy przykład. Okazuje się, że dobrostan psychiczny użytkownika mediów cyfrowych uzależniony jest nie tylko od bezpiecznego i higienicznego korzystania z nowych technologii, ale również od świadomego pozostawania poza przestrzenią internetu. Rodzinne planowanie z MaMy Kalendarzem jest jednym ze sposobów pozostawania offline, jesteśmy wtedy odłączeni od technologii i inwestujemy w budowanie więzi ze sobą na wzajem. 

Odpocznij od smartfona! Dla zachęty mamy niespodziankę do pobrania  > WYGASZACZE EKRANU, które znajdziesz poniżej w PLIKACH.
Ania i Agnieszka

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl